calistay

16 - 18 Mayıs tarihleri arasında "3. Uluslararası Jeolojik Koruma, Jeoturizm ve Jeopark Yönetimi Çalıştayı" gerçekleştirilmiştir.

Jeopark duraklarının yön levhaları yerleştirildi

Kızılcahamam & Çamlıdere jeoparkı kapsamındaki durakların yön ve mesafe levhaları yerleştirildi. En son Çeltikçi bölgesi jeositlerinin levhalarının yerine konulması ile bütün durakların yön ve mesafe levhaları tamamlanmış oldu.

2010 yılı içinde Güvem-Çerkeş kavşağına ve Güvem Çerkeş yolu Salın kavşağına yerleştirlen Beşkonak Bazalt sütunları ve Karagöl jeostleri levhaları ile Çamlıdere yolu kavşağına ve Çamkoru yol ayrımına Karayolları 4. Bölge Müdürlüğünce hazırlanan levhalar ilçemiz Karayolları 42. Şube şeflği ekiplerince yerleştirilmiş idi.

Kızılcahamam Belediyesinin 31 Mart 2011 tarihli yazısı ile Çeltkçi bölgesi jeositlerinin yön ve mesafe levhalarının yerleştirilmesi ile ilgili talebi üzerine hazırlanan levhalar 31 Mayıs 2011 tarihinde Karayolları 42 şube ekipleri tarafından Kızılcahamam-Ankara karayolu Çeltikçi kavşağı başta olmak üzere, Abacı mahallesi yol ayrımı, Mahkeme Ağacin köyü önü, Yakakaya-Kuşçuören köyleri yol ayrımı ile Alicin vadisi yol ayrımına yerleştirildi.

Böylece bu jeopark duraklarını ziyaret etmek isteyenler kolaylıkla hedeflerine ulaşabilecekler. Ayrıca bu levhaların dikkat çekmesi sonucu, çok sayıda ziyaretçinin de bu mekanları görmesi sağlanabilecek.

Kızılcahamam Belediyesi olarak, jeoparka katkılarından dolayı Karayolları 4. Bölge müdürlüğü ve 42. Şube şefliğine teşekkür ederiz.