calistay

16 - 18 Mayıs tarihleri arasında "3. Uluslararası Jeolojik Koruma, Jeoturizm ve Jeopark Yönetimi Çalıştayı" gerçekleştirilmiştir.

JEOPARK’IN HAFTA SONU ZİYARETÇİLERİ MALTEPE DERSHANESİ ÖĞRENCİLERİ OLDU

1 13306.10.2013 Cumartesi günü Kızılcahamam Maltepe Dershanesi öğrencileri 45 kişilik bir grupla jeositlerimizi ziyaret edip, Jeopark hakkında bilgi edindiler.


Gezimizin ilk durağı Taşlıca köyü jeositleri oldu burada , Gelin kayası jeositi ve ayrantaşı, Kırmızı Ebe ziyaretinden sonra grubumuz Çeltikçi bölgesinde bulunan Mahkeme ağcin yer altı kültürel jeositi ve Abacı Peri Bacaları jeositlerini ziyeret ettiler.


Öğrenciler jeositlerimizi yerinde görüp Jeopark olgusunu öğrenmiş oldular, gün boyu süren gezimizin son bölümünde ise Güvem bölgesi Beşkonak Bazalt sütunları ve Beşkonnak fosil yatakları ziyaret edilip son olarakta Milli Parklar müzesini gezip, burada Milli park hakkında bilgi edinip, Kuzcapınar mevkiinde bulunan Fosil Ağaç örneklerini inceleme şansına sahip oldular.
Gayet verimli geçen bu hafta sonu Jeopark gezimiz, öğrencilerimize doğa bilincini aşılamak ve doğayı korumak adına olumlu bir jeopark gezisi olmuş oldu.

 

 

P1100289

1 76

1 115

1 133

2 54