calistay

16 - 18 Mayıs tarihleri arasında "3. Uluslararası Jeolojik Koruma, Jeoturizm ve Jeopark Yönetimi Çalıştayı" gerçekleştirilmiştir.

KONYA SELÇUK ÜNİVERSİTESİ JEOPARK GEZİSİ

KONYA SELÇUK ÜNİVERSİTESİ LOKASYON ÇALIŞMALRINI KIZILCAHAMAM-ÇAMLIDERE JEOPARKINDA GERÇEKLEŞTİRDİ
İlginin her geçen gün arttığı Jeopark’ımızın bu seferki ziyaretçileri Konya Selçuk Üniversitesi jeoloji bölümü 3. Sınıf öğrencileri oldu.
15 kişilik öğrenci gurubu Assit.Prof.Dr.Kürşad ASAN önderliğinde jeolojik miras derslerinde Lokasyon (Nerede sorusuna cevap) için jeositlerimize ziyarette bulundular, gezi güzergahlarımız sırası ile sıcak su jeositi (jeotermal sıcak su kuyusu), Acısu Deresi maden suyu jeositi, Güvem bazalt sütünları, Beşkonak fosil yatakları, Seyhamamı Tarihi Hamam, Akyar Barajı Fayı son olarak ise Soğuksu Milli Parkı Kuzcapınar mevkiindeki Silisleşmiş fosil ağacı ziyaret etmişlerdir. 
Guruba Kızılcahamam Belediyesi Jeopark Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Ali İhsan KAYABAŞIOĞLU eşlik etmiştir. Her geçen yıl Dünyada ve Ülkemizin birçok bölgesinde olduğu gibi İlçemizde de Doğa Turizmine ilgi oldukça büyümektedir, Doğa Turizminin bir parçası hatta vazgeçilmesi olan Jeopark Projesinin Kızılcahamam da olması ilçemizi Doğa Turizminde daha cazip kılmaktadır.